Instagram’da Çekiliş Yapmak

Instagram’da Çekiliş Yapmak

Neden Instagram’da çekiliş yapma yolunu seçiyorlar diye bir çok kullanıcı merak etmektedir. Instagram kullanan insanların sayısı her geçen gün daha da arttığı ise herkes tarafından görülmektedir. Çünkü adı geçen bu platform yalnızca eğlence amaçlı değil, iletişim kurmaya sosyal ilişkiler geçirmeye ve daha pek çok farklı amaca hizmet etmektedir. Ama bunların arasında insanlara en çok cazip gelen özellik Instagram takipçisi kazanmak ve bunlar aracılığı ile gelir elde etmektir.

Online olarak para kazanma yöntemlerinin en kolay ve hızlılarından olan Instagram uygulaması üzerinden kazanç elde etmenin yollarında biri de sayfanız üzerinden çekiliş yapmaktır. Bu sayede hem mevcut olan takipçi sayınız artacak hem de sayfanız daha tanınır hale gelecektir.

Eğer siz de bahsi geçen olanaklardan faydalanmak için çekiliş yapmak istiyor ancak detaylara hâkim olmadığınız harekete geçemiyorsanız, aşağıda belirtilmekte olan bilgiler size yol göstermek için yeterli olacaktır.

instagram çekiliş nasıl yapılır

Instagram’da Nasıl Çekiliş Yapılır?

Adı geçen bu uygulamada popülerleşmek isteyen pek çok kişinin yaptığı ilk işlem hemen çekiliş düzenlemektir. Bu işlemi yaparken ise ya kendi sayfasında mevcut olan ürünleri hediye etmek üzere ya da başka bir sayfa ile ortaklığa giderek onların çekilişini yaparlar.  Bu esnada yapılan çekilişe katılmak için ise belli başlı şartlar koyarlar ve yalnızca bu şartları yerine getirenlerin başvurularını kabul ederler. Bu şartları örnekler ile açıklamak gerekir ise;

  • Sayfayı takip etmek ve yapılan paylaşıma yorum bırakmak,
  • Ortaklaşa çekiliş yapılan sayfaları takip etmek
  • Yine takip etmekle beraber yapılan paylaşımı ya da belirtilen belli başlı paylaşımları beğenmektir.

Bu koşullara verilecek olan örnekler daha da arttırabilir ancak çekiliş uygulamasının mantığı genel olarak bu şekildedir.

instagram çekiliş yapma

Instagram Çekiliş Yapma Uygulamaları

Çekiliş yapma aşamasında ise hangi yöntemin kullanılacağı da merak edilen bir durumdur. Bunun için takipçi sayısı az olan ve de yeni yeni büyüyen sayfalar isimleri yazarak içinden birini seçerek çekiliş yapsa da bu seçenek takipçi sayısı fazla ve profesyonel sayfalar için kullanışlı olmayacaktır. Neyse ki internet ortamında Instagram çekilişlerinde kullanmak üzere programlanmış birçok ve son derece güvenilir uygulamalar bulunmaktadır. Bunlardan herhangi biri işinizi halletmek için yeterli olacaktır.