Instagram’dan Alışveriş Yapmak

Instagram’dan Alışveriş Yapmak

Online alışveriş artık hayatımızın bir parçası olsa ve hemen hemen herkes tarafından tercih edilse de kimi zaman bazı güvenlik tehditleri de oluşmaktadır. Alışveriş yapmak ve ürün satmak için kurulmuş olan sitelere halkımız güvense de sosyal medya platformları üzerinden satış yapan sayfalara genel olarak temkinli yaklaşmaktadır. Bu sebepten dolayı da akla sık sık “Instagram’dan alışveriş yapmak güvenli midir?” sorusu gelmektedir.

instagramdaki güvenilir alışveriş sayfaları

Instagram’daki Güvenilir Alışveriş Sayfaları

Instagram takipçisi kazanmak ve bu takipçiler aracılığı ile para kazanmak son zamanların en popüler gelir kaynaklarından biri olduğu için pek çok kişi ya satış yaparak ya da reklam alarak bu seçeneğe yönelmiştir. Ürün satmak amacı ile Instagram takipçisi kazanmak isteyen sayfaların sayısı fazla olsa bu işi gerçekten güvenilir şekilde yapanlar son derece azdır. Bu sebepten dolayı da sık sık mağduriyetler yaşanmaktadır.

Bahsi geçen bu mağduriyetlere maruz kalmamak için ise yapılacak ola en önemli şey güvenilir siteleri tercih etmektir.

instagramdan alışveriş yapmak

Instagram’dan Alışveriş Yaparken Nelere Dikkat Etmeliyiz?

  1. İlk olarak sitede satılmakta olan ürünleri dikkatli olarak incelemeniz ve piyasada mevcut olan muadilleri ile karşılaştırmamız gerekmektedir. Bu sayede kaliteleri ve fiyatları ile alakalı bir fikir edinmiş oluruz.
  2. Daha sonra sitenin satış yapma olanakları hakkında bilgi almalıyız. BU noktada dikkat edilecek hususlar ise;
  • Ödeme Şekli: Online satış yapan siteler ya kredi kartı ile ya da kapıda ödeme yöntemini tercih etmektedir. Bunlar arasından en güvenilir olanı ise kapıda ödemedir. Bu sayede kredi kartı bilgilerinizi paylaşmamış olursunuz ve ürünü görerek ödeme yapma olanağı yakalayabilirsiniz.
  • İade ve Değişim İmkanı: Bahsi geçen bu olanakları sağlamayan siteler ile alakalı olarak çok da güvenilir olduklarını söylemek mümkün değildir. Bu sebepten dolayı da beğenmediğiniz ya da size uygun olmayan ürünleri değiştirme, iade etme olanağını mutlaka ön plana almalısınız.
  1. Sitelerden alışveriş yapan kullanıcılardan bilgi almalısınız. Bu kaynak sizi en sağlam ve kaliteli bilgiye ulaştıracaktır. Hali hazırda güvenilir olan pek çok site müşteri yorumlarını referans olarak paylaşmaktadır.